Több, mint 100 évvel ezelőtt Dr. Otto Warburg rákkutató, biokémikus elsőként állapította meg, hogy a rákos sejtek (csak úgy, mint a baktériumok és vírusok) csak savas környezetben szaporodnak. Lúgos környezetben viszont elpusztulnak. Dr. Warburg ezért a felfedezéséért később fiziológiai és orvostudományi Nobel díjat kapott.
Utána néztem annak, hogy miért is kapott Nobel díjat Dr. Warburg 1931-ben.
Az 1920-as években dr. Warburg a sejtek légzését, energianyerésük módozatait és a fotoszintézist kutatta. Felfedezte az úgynevezett légzőenzimeket és megállapította, hogy vasat tartalmaznak. Kimutatta, hogy a cián és a szén-monoxid leállítja a sejt oxigénfogyasztó, légzési folyamatait. Megfigyelte, hogy a fő különbség az egészséges és a rákos sejtek anyagcseréje között, hogy az egészséges sejtek oxigénes légzéssel nyerik az energiájukat, míg a tumorsejtek oxigén nélküli cukorfermentációval. Ennek alapján Warburg úgy gondolta, hogy a rákot az anyagcsere megváltozása okozza.
Ezt a nagyon komoly és Nobel díjjal jutalmazott felfedezést, ma már „csak” felvetésnek hívják és több írás is csak valamiféle táplálkozási divatnak titulálja. Pedig a kísérletei nagyon is meggyőzőek.
Ugyanis 42 állatfajnál alakított ki rákos betegséget kizárólag azáltal, hogy lecsökkentette vérükben a pH értéket és megfosztotta a sejteket az oxigéntől. Valahányszor lecsökkentette 35%-kal az oxigén szintjét egy egészséges sejtben, az elrákosodott. Kiderítette, hogy az oxigénmennyiségének növekedése megakadályozza a rákos sejtek burjánzását és végső soron, akárcsak a lúgos környezet, el is pusztítja őket.
Bár mindenki testében naponta többször is, jönnek létre rákos sejtek, egy egészséges immunrendszer felismeri és eltávolítja azokat. A felfedezés (felvetés?) szerint az egészséges sejt szén-dioxiddá égeti el a cukrot, a rákos sejt pedig erjesztéssel és így teremti meg magának azt a környezetet amelyre szüksége van. Azok, akik csak felvetésnek hívják ezt a kutatómunkát, nos ők is elismerik ezt a testben lezajló folyamatot, csak éppen következménynek nem pedig kiváltó oknak nevezik.
Én továbbra is elfogadom azt, hogy bizonyos ételek egészségesek mert pl. lúgosítanak, és vannak, amelyeket minimálisan vigyünk csak be a szervezetünkbe, mert bár rendkívül finomak, de savasítanak. (cukrok, húsok, tartósítószerek és a gyógyszerek) De nem csak bizonyos ételek savasítanak, hanem a stressz is, vagy másnéven az idegeskedés. Olvastam egy tanulmányt arról, hogy amikor idegeskedünk, a stresszhormonok hatására a szervezet elkezdhet savasodni. Vagyis, már néhány perc idegeskedés akár 6 órára is leállíthatja az immunrendszert.
Itt is, mint az élet más területein az egyensúly fenntartása a fontos. Az egyensúlyhoz pedig hozzásegíthetnek a gyógygombák, pl. a ganoderma, amelyet a világ leglúgosabb növényének tartanak.
Mindenki döntsön hite szerint.
A ganodermáról bővebben ITT olvashat.
Még nem szólt hozzá senki! |
---|